Ereğli Ticaret Borsası - Hoşgeldiniz

Telefon Numaramız : 0332 734 71 41-42-43

Laboratuarımız

Ereğli Ticaret Borsası Cihazlarımız

Borsamızda kullanılan cihazlarımız ve cihazlarımızın özellikleri aşağıda verilmiştir;

1-FULL OTMATİK NUMUNE ALMA SONDASI (Apolla 610/A Core Style)

7/8 HP 270 derece dönüş açılıdır. Hidrolik aksamlıdır. Hava basınçlı emme ve üfleme ünitesi bulunmaktadır. 270 derece dönüş açısıyla ve hava basınçlı emme ünitesiyle istenilen bölgeden numune almaktadır.

2-PERTEN INFRAMATİC 9500

Perten Instruments, geliştirdiği son ürün olan Inframatic 9500 cihazında NIT (Yakın Kızılötesi İletimi) tekniğini kullanmış ve bir çok üründe bir çok parametrenin 1 dakikadan kısa sürede alınmasını sağlamıştır. Aynı zamanda günümüz teknolojisinin faydalarından “uzak kontrol” mekanizmasını kullanarak ortak ağda buluşan cihaz sistemleri yapısını başarıyla uygulamıştır.

Ağ iletişimi sayesinde tek merkezden kontrol edilerek her birimin kontrol altında olmasının sağlanması yanında esnek yazılımı sayesinde kurumun mevcut otomasyon programına kolayca entegre olmuş ve hem kurum hem de üreticiler için güvenilir bir alım-satım imkanı sunmuştur.

Buğday, arpa, mısır ve daha bir çok üründe, öğütmeye gerek duymadan 1 dakikadan kısa sürede protein, rutubet, hektolitre, gluten, sedimentasyon ve yağ değerlerinin alınmasını sağlar.

ÖZELLİKLERİ

Herhangi bir kimyasal ya da özel kap gerektirmez.

Ticket yazıcısı ile sonuçlar çıktı olarak alınabilir veya direk bilgisayar bağlantısı yapılabilir.

Standart kalibrasyonları mevcuttur ve teknik standart gerekliliklerinin tümüne sahiptir.

Windows XP işletim sistemi ve ağ iletişimi ile uzaktan kontrol edilebilir ve ortak ağda kullanılabilir.

Dokunmatik ve renkli geniş ekranı sayesinde ekstra bir birim gerektirmez.

3-GLUTEN YIKAMA CİHAZI

Gluten miktarı tayininde kullanılmakta olan Otomatik Gluten yıkama cihazıdır. Belli numunelerde yıkama yapabilmek için cihazın yoğurma süresi zaman tırnakları ile 20 saniyeden 70 saniyeye, yıkama süresi de 5 dakika dan 7,5 dakikaya kadar uzatabilmektedir.

Aynı anda iki adet gluten yıkanabilir.

4-GLUTEN INDEX

Gluten index tayini için kullanılır. Digital ekranlıdır. Digital timer ile cihazın kalan çalışma süresi ekranından görülebilmektedir. Cihaz 8 saniye içinde 6000 devire çıkmak ve 1 dakika 6000 devirde çalışmak zorundadır. Cihaz 6000 devir saatine sahip olup, kullanıcı cihazın çalışma devrini digital ekranından takip edebilmektedir.

5-VALSLİ DEĞİRMEN %60-75 VERİMLİ MAXİ C MODEL

Laboratuar tipi vals değirmendir. Hem tavlı hem de tavsız buğday öğütmede kullanılır. Öğütme sonrasında un ve kepek iki ayrı hazneden alınır. Hem buğday, hem un hem de hamur analizlerinde kullanılır. Fabrikada öğütülecek unun değerlerinin önceden tespit edilerek gerekli değişim ve düzeltmelerin yapılmasını sağlayan paçal değirmendir. Cihazda buğday besleme ayarı vardır, bu sayede buğday öğütme kalitesi ve hızı ayarlanmış olacaktır.

6-SEDİMANTASYON CİHAZI

Laktik asit çözeltileri ile un taneciklerinin karışımı sonucu gluten kalitesine göre şişmesi ve belirtilen zaman içerisinde çökmesiyle miktarının ölçülme işlemidir. Dakikada 40 kez standart açıyla salınır. Salınım süresi olan 5 dakikalık süre hafızasına girilmiştir. 5 dakikadan sonra otomatik durur ve sinyal verir.

7- HASSAS TERAZİ

0,01 hassasiyettedir.0-300 gr. arasında tartım yapabilir.

8-RUTUBET ÖLÇER

Digital ekranlı rutubet ölçerdir. Kısa sürede ölçüm yapmaktadır. 30 adet üründe ölçüm yapar.Numunelerde sıkıştırarak ölçüm yapar ve çok kesin sonuç verir.

9-HEKTOLİTRE

Alınan ürünün hektolitre bazında yüzde değerini verir. Ölçüm kabı, dolum kabı, aktarma kabı, şamandıra, bıçak ve digital terazi olmak üzere parçalanabilir 6 kısımdan oluşmaktadır. Tüm parçalar birbirinden bağımsızdır.

10- SAF SU CİHAZI

Arıtılmış su temininde kullanılır. 40 L/H soğutma suyu kullanmaktadır.

11- ELEKLER

Alınan numunenin yabancı maddelerden ve kırık tanelerden ayrışmasında kullanılır. Fiziki analizde numune hakkında ilk değerlendirme yapılmış olur.

Bu içerik toplam 1.105 kişi tarafından okunmuş.

Sayın Üyemiz;

“Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun” 17/11/2020 tarih ve 31307 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Kanun çerçevesinde, Oda ve borsalara aidat borcu olan üyeler, borçlarını gecikme cezasız peşin olarak ödeyebilir veya gecikme cezasız olarak 6 taksitte ödemek üzere yapılandırabilirler. Yasadan faydalanmak isteyen üyelerin 31 Ocak 2021 tarihine kadar Borsamız Muhasebe Müdürlüğüne dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

Diğer Bilgiler:

1. Kanun 31/08/2020 ve daha önceki dönemlere ilişkin vadesi geçmiş aidat borçlarını kapsamaktadır. 2020 yılı aidat borçlarının 1.taksidi de yasa kapsamındadır.

2. Kanun kapsamında taksitlendirilen aidatların 1. taksitleri 28 Şubat 2021 tarihine kadar olmak üzere altı eşit taksitte ödenecektir.

3. Kanun kapsamında yapılandırılan aidatların taksit ödemeleri aylık olarak yapılır ve ödeme süresinde kısmen veya tamamen 1 taksitin ödenmemesi durumunda yapılandırma iptal edilir.

4. Üyelerimizin taksitlendirme imkanından faydalanabilmeleri için 31 Ocak 2021 tarihine kadar Borsamız Muhasebe Birimine kaşe ve imzalı dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir. (web sayfamızdan ve Borsamız veznelerinden, matbu dilekçe temin edilebilir.)

5. Peşin ödeme yapmak isteyen üyelerimiz de 31/01/2021 tarihine kadar dilekçe ile müracaat ederek gecikme cezasız olarak borçlarının tamamını ödeyebilirler.

6. Toplam anapara borç tutarları 28 Şubat 2021 tarihine kadar 6 taksitte ödenebilir.

7. Vergi Mükellefiyeti sona erdiği halde Oda borsa kayıtları devam eden üyelerin vergi mükellefiyeti sona erdiği tarihten önceki borçları yapılandırma kapsamında olup, vergi mükellefiyeti sona erdikten sonraki aidat borçlarının asılları ve gecikme cezaları silinecektir.

Bilgilerinize sunulur.

Konya Ereğli Ticaret Borsası Başkanlığı

Ek;YAPILANDIRMA BAŞVURU DİLEKÇESİ

TR / ENG
WhatsApp Şikeyet-Öneri-0 533 079 22 42