Ereğli Ticaret Borsası - Hoşgeldiniz

Telefon Numaramız : 0332 734 71 41-42-43

Laboratuarımız

Ereğli Ticaret Borsası Cihazlarımız

Borsamızda kullanılan cihazlarımız ve cihazlarımızın özellikleri aşağıda verilmiştir;

1-FULL OTMATİK NUMUNE ALMA SONDASI (Apolla 610/A Core Style)

7/8 HP 270 derece dönüş açılıdır. Hidrolik aksamlıdır. Hava basınçlı emme ve üfleme ünitesi bulunmaktadır. 270 derece dönüş açısıyla ve hava basınçlı emme ünitesiyle istenilen bölgeden numune almaktadır.

2-PERTEN INFRAMATİC 9500

Perten Instruments, geliştirdiği son ürün olan Inframatic 9500 cihazında NIT (Yakın Kızılötesi İletimi) tekniğini kullanmış ve bir çok üründe bir çok parametrenin 1 dakikadan kısa sürede alınmasını sağlamıştır. Aynı zamanda günümüz teknolojisinin faydalarından “uzak kontrol” mekanizmasını kullanarak ortak ağda buluşan cihaz sistemleri yapısını başarıyla uygulamıştır.

Ağ iletişimi sayesinde tek merkezden kontrol edilerek her birimin kontrol altında olmasının sağlanması yanında esnek yazılımı sayesinde kurumun mevcut otomasyon programına kolayca entegre olmuş ve hem kurum hem de üreticiler için güvenilir bir alım-satım imkanı sunmuştur.

Buğday, arpa, mısır ve daha bir çok üründe, öğütmeye gerek duymadan 1 dakikadan kısa sürede protein, rutubet, hektolitre, gluten, sedimentasyon ve yağ değerlerinin alınmasını sağlar.

ÖZELLİKLERİ

Herhangi bir kimyasal ya da özel kap gerektirmez.

Ticket yazıcısı ile sonuçlar çıktı olarak alınabilir veya direk bilgisayar bağlantısı yapılabilir.

Standart kalibrasyonları mevcuttur ve teknik standart gerekliliklerinin tümüne sahiptir.

Windows XP işletim sistemi ve ağ iletişimi ile uzaktan kontrol edilebilir ve ortak ağda kullanılabilir.

Dokunmatik ve renkli geniş ekranı sayesinde ekstra bir birim gerektirmez.

3-GLUTEN YIKAMA CİHAZI

Gluten miktarı tayininde kullanılmakta olan Otomatik Gluten yıkama cihazıdır. Belli numunelerde yıkama yapabilmek için cihazın yoğurma süresi zaman tırnakları ile 20 saniyeden 70 saniyeye, yıkama süresi de 5 dakika dan 7,5 dakikaya kadar uzatabilmektedir.

Aynı anda iki adet gluten yıkanabilir.

4-GLUTEN INDEX

Gluten index tayini için kullanılır. Digital ekranlıdır. Digital timer ile cihazın kalan çalışma süresi ekranından görülebilmektedir. Cihaz 8 saniye içinde 6000 devire çıkmak ve 1 dakika 6000 devirde çalışmak zorundadır. Cihaz 6000 devir saatine sahip olup, kullanıcı cihazın çalışma devrini digital ekranından takip edebilmektedir.

5-VALSLİ DEĞİRMEN %60-75 VERİMLİ MAXİ C MODEL

Laboratuar tipi vals değirmendir. Hem tavlı hem de tavsız buğday öğütmede kullanılır. Öğütme sonrasında un ve kepek iki ayrı hazneden alınır. Hem buğday, hem un hem de hamur analizlerinde kullanılır. Fabrikada öğütülecek unun değerlerinin önceden tespit edilerek gerekli değişim ve düzeltmelerin yapılmasını sağlayan paçal değirmendir. Cihazda buğday besleme ayarı vardır, bu sayede buğday öğütme kalitesi ve hızı ayarlanmış olacaktır.

6-SEDİMANTASYON CİHAZI

Laktik asit çözeltileri ile un taneciklerinin karışımı sonucu gluten kalitesine göre şişmesi ve belirtilen zaman içerisinde çökmesiyle miktarının ölçülme işlemidir. Dakikada 40 kez standart açıyla salınır. Salınım süresi olan 5 dakikalık süre hafızasına girilmiştir. 5 dakikadan sonra otomatik durur ve sinyal verir.

7- HASSAS TERAZİ

0,01 hassasiyettedir.0-300 gr. arasında tartım yapabilir.

8-RUTUBET ÖLÇER

Digital ekranlı rutubet ölçerdir. Kısa sürede ölçüm yapmaktadır. 30 adet üründe ölçüm yapar.Numunelerde sıkıştırarak ölçüm yapar ve çok kesin sonuç verir.

9-HEKTOLİTRE

Alınan ürünün hektolitre bazında yüzde değerini verir. Ölçüm kabı, dolum kabı, aktarma kabı, şamandıra, bıçak ve digital terazi olmak üzere parçalanabilir 6 kısımdan oluşmaktadır. Tüm parçalar birbirinden bağımsızdır.

10- SAF SU CİHAZI

Arıtılmış su temininde kullanılır. 40 L/H soğutma suyu kullanmaktadır.

11- ELEKLER

Alınan numunenin yabancı maddelerden ve kırık tanelerden ayrışmasında kullanılır. Fiziki analizde numune hakkında ilk değerlendirme yapılmış olur.

Bu içerik toplam 2.034 kişi tarafından okunmuş.

Kırsal kalkınma yatırımları hibe programları başvuru ve uygulama aşamaları kapsamında 15.01.2024 tarihinde saat 14:30 da İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda %50 HİBELİ ALET VE EKİPMAN VE İNŞAAT DESTEĞİ ile ilgili bir toplantı düzenlenecektir. Toplantıya katılmak isteyen üyelerimize ve halkımıza önemle duyurulur.

TR / ENG
WhatsApp Şikeyet-Öneri-0 533 079 22 42