Tarsus Ticaret Borsası’na Ziyaretimiz

Ereğli Ticaret Borsası Başkanımız Zekeriya Ünlü, Başkan Yardımcısı Uğur Yaman, YK Üyesi Fatih Yağcı, Meclis Başkanı Süleyman Yıldız ve Meclis Üyeleri Çakır Taştepe, Cem İşeri, Genel Sekreter Tuncay Tunç, Borsamız Personelleri ile bir dizi incelemeler ve TOBB Akreditasyon Sistemi kapsamında Tarsus Ticaret Borsası’na ziyaret gerçekleştirdiler.

Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Seçer, Meclis Başkan Yardımcısı Fatma Temel,Disiplin Kurulu Üyesi Mustafa Teke ve Genel Sekreter ile Akreditasyon Birimi tarafından karşılanan ziyaret heyetine, Başkan Yardımcısı Ali Seçer Tarsus Ticaret Borsasının işlevi ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Meclis Başkan Yardımcısı Fatma Temel ise girişimcilik ve istihdama Borsanın katkıları ile ilgili konularda, Disiplin Kurulu Üyesi Mustafa Teke de besi ve süt sığırcılığı konularında Tarsus’un durumu hakkında bilgilendirmede bulundular.

Ereğli Ticaret Borsası Başkanı Zekeriya Ünlü de, tarım ve buna bağlı sanayinin hızlı bir gelişme gösterdiği ilçelerinde üretilen mamullere yeni pazarlar bulmak için çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Et ve sütten, bağ ve bahçe tarımına kadar tarımın hemen hemen tüm alanları için elverişli bir toprak yapısına sahibiz. Son yıllarda üretimde artış yaşıyoruz. Hedefimiz yeni pazarlar bularak, bunu daha da geliştirmek” dedi.“İlçemiz tarım ve hayvancılıkta çok ileri düzeyde. Sadece süt üretiminde Türkiye’nin yüzde 15’ini tek başına bölgemiz karşılıyor. Amacımız Ereğli’nin tarım ticaret hacmini, Ereğli’yi biraz daha dış pazarlara açarak yükseltmektir” dedi ve ilçenin tarımsal ve hayvansal üretimi anlamında detaylı bilgilendirmede bulundu.
Daha sonra Borsanın hizmet alanı gezilerek yapılan faaliyetler hakkında bilgi edinildi.

Bu içerik toplam 200 kişi tarafından okunmuş.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), üye firmaların oda ve borsalara haziran ayı sonuna kadar ödemesi gereken aidatları ekim ayına erteledi.​
TOBB’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Birlik, firmaların mağduriyetlerinin önüne geçmek amacıyla bazı kararlar aldı.

Bu kapsamda, üye firmaların oda ve borsalara haziran ayı sonuna kadar ödeyeceği yıllık üyelik ve munzam aidat hiçbir gecikme zammı ve faizi olmaksızın ekim ayına ertelendi.

TR / ENG
WhatsApp Şikeyet-Öneri-0 533 079 22 42