Personellerimiz Uygulamalı 5S Eğitiminde !

Endüstri Mühendisi Ömer Faruk Yazar hocamızın sunumuyla Borsa Personellerine Hizmet Sektöründe 5S Eğitimi verildi.
Ömer Faruk Yazar yaptığı sunumda; “5S eğitimi aslında belirttiğim gibi Japoncadır. Seırı, sınıflandırma demektir. Önce her işlemi sınıflandırarak başlamamız gerekmekte. Seıton, düzenleme demektir. Neyi nasıl düzenleyeceğiz ve bunun için bir sistem oluşturmamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Seıso yani en temel olan şey temizlik anlamına gelmektedir. Bizim anladığımız anlama gelir yani bedenimizden başlar, operasyon alanındaki temizlik, depolar, raflar, bakım alanı, yağlar, var olan kimyasallar gibi birçok şeyi kapsar. Üretimde sürekli bir hareket olduğu için makineyi, alanı sürekli temiz tutmamız gerekmektedir. Seıketsu, standartlaşmadır. Standartlaştırmaya kadar işler biraz kolay gibi geliyor. Ama standartlaştıralım, bunları belirli aşamalarda kontrol edelim dediğimiz zamanlarda da herkes bir başka birimin üstüne atar. Ama burada öyle bir durum yok, kalite ekibi ile bu işin içine girmemiz gerekmektedir. Son olarak ise Shıtsuke, eğitim ve disiplin demektir.”ifadelerini kullandı.
Eğitim Personellerin alanlarındaki uygulamalarla son buldu.

Bu içerik toplam 207 kişi tarafından okunmuş.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), üye firmaların oda ve borsalara haziran ayı sonuna kadar ödemesi gereken aidatları ekim ayına erteledi.​
TOBB’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Birlik, firmaların mağduriyetlerinin önüne geçmek amacıyla bazı kararlar aldı.

Bu kapsamda, üye firmaların oda ve borsalara haziran ayı sonuna kadar ödeyeceği yıllık üyelik ve munzam aidat hiçbir gecikme zammı ve faizi olmaksızın ekim ayına ertelendi.

TR / ENG
WhatsApp Şikeyet-Öneri-0 533 079 22 42