Ereğli Ticaret Borsası - Hoşgeldiniz

Telefon Numaramız : 0332 734 71 41-42-43

MERSİN TİCARET BORSASI’NA KIYASLAMA ZİYARETİMİZ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin Oda ve Borsaların iş dünyası nezdindeki saygınlığının artırılmasını, hizmet kalitesinin iyileştirilmesini ve Türk Oda Sisteminin Avrupa Oda Sistemine uyumunun sağlanmasını amaçlayarak kurmuş olduğu Akreditasyon Sistemi kapsamında Ereğli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanımız Zekeriya Ünlü Başkanlığındaki Borsa heyetimiz Mersin Ticaret Borsası’na ziyaret gerçekleştirdiler.

Mersin Ticaret Borsası Genel Sekreteri İsmail Sarı ve Akreditasyon Birimi tarafından karşılanan ziyaret heyetine, Mersin Ticaret Borsasının işlevi ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundular.

Ereğli Ticaret Borsası Başkanımız Zekeriya Ünlü de, tarım ve buna bağlı sanayinin hızlı bir gelişme gösterdiği ilçelerinde üretilen mamullere yeni pazarlar bulmak için çalışmalar yaptıklarını belirterek, “Et ve sütten, bağ ve bahçe tarımına kadar tarımın hemen hemen tüm alanları için elverişli bir toprak yapısına sahibiz. Son yıllarda üretimde artış yaşıyoruz. Hedefimiz yeni pazarlar bularak, bunu daha da geliştirmek.İlçemiz tarım ve hayvancılıkta çok ileri düzeyde. Sadece süt üretiminde Türkiye’nin yüzde 15’ini tek başına bölgemiz karşılıyor. Amacımız Ereğli’nin tarım ticaret hacmini, Ereğli’yi biraz daha dış pazarlara açarak yükseltmektir” dedi ve ilçenin tarımsal ve hayvansal üretimi anlamında detaylı bilgilendirmede bulundu.

Kıyaslama ziyaret kapsamında iki borsanın yıl boyunca elde ettiği veriler değerlendirilerek, gelişime açık olan yönleri ele alındı.Kalite ve TOBB Akreditasyon sistemi dahilinde yapmış olduğu iyi uygulamalar karşılaştırıldı ve sonuçlar değerlendirildi.

Bu içerik toplam 743 kişi tarafından okunmuş.

TR / ENG
WhatsApp Şikeyet-Öneri-0 533 079 22 42