Ereğli Ticaret Borsası - Hoşgeldiniz

Telefon Numaramız : 0332 734 71 41-42-43

Geleneksel İftar Yemeğimiz

Her yıl iftar yemeği düzenleyerek bunu geleneksel hale getiren Ereğli Ticaret Borsamız bu yılda iftar geleneğini devam ettirmenin mutluluğunu yaşadı.

Demireller Dinlenme Tesislerinde Düzenlenen İftar Proğramı, Değerli Protokolümüz ,Daire Amirlerimiz , Kıymetli Üyelerimiz ve Misafirlerimizin katılımıyla gerçekleşti.

Yönetim Kurulu Başkanımız Zekeriya ÜNLÜ, Ramazan ayında yardımlaşmanın en üst seviyeye ulaştığı bir ay olduğunu belirterek, ramazan ayının ülke ve insanlık adına hayırlara vesile olmasını temenni etti. Ticaret Borsası´nın büyük bir aile olduğunu dile getiren Ünlü, amaçlarının Ereğlili tüccar, sanayici ve çiftçilere en kaliteli hizmeti sunmak olduğunu ifade ederek, bunun için durmadan çalıştıklarını belirtti.

iftar yemeği sonrası Ereğli Devlet Hastanesi Müdürü Mesut Kaynar, Ticaret Borsamız tarafından Ereğli’mize kazandırılan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi için Başkanımız Zekeriya Ünlü’ye plaket takdim etti. Başkanımız Zekeriya Ünlü, Ereğli Ticaret Borsası Toplum Ruh Sağlığı Merkezimize katkılarından dolayı Mimar Musa Bülbül’e, Ereğli Özel Toros Bil Sağlık Lisesi Müdürü Mustafa Sarı’ya ve Sadiya Akyüz’e katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdiminde bulundu.

Bu içerik toplam 236 kişi tarafından okunmuş.

Sayın Üyemiz;

“Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun” 17/11/2020 tarih ve 31307 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Kanun çerçevesinde, Oda ve borsalara aidat borcu olan üyeler, borçlarını gecikme cezasız peşin olarak ödeyebilir veya gecikme cezasız olarak 6 taksitte ödemek üzere yapılandırabilirler. Yasadan faydalanmak isteyen üyelerin 31 Ocak 2021 tarihine kadar Borsamız Muhasebe Müdürlüğüne dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

Diğer Bilgiler:

1. Kanun 31/08/2020 ve daha önceki dönemlere ilişkin vadesi geçmiş aidat borçlarını kapsamaktadır. 2020 yılı aidat borçlarının 1.taksidi de yasa kapsamındadır.

2. Kanun kapsamında taksitlendirilen aidatların 1. taksitleri 28 Şubat 2021 tarihine kadar olmak üzere altı eşit taksitte ödenecektir.

3. Kanun kapsamında yapılandırılan aidatların taksit ödemeleri aylık olarak yapılır ve ödeme süresinde kısmen veya tamamen 1 taksitin ödenmemesi durumunda yapılandırma iptal edilir.

4. Üyelerimizin taksitlendirme imkanından faydalanabilmeleri için 31 Ocak 2021 tarihine kadar Borsamız Muhasebe Birimine kaşe ve imzalı dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir. (web sayfamızdan ve Borsamız veznelerinden, matbu dilekçe temin edilebilir.)

5. Peşin ödeme yapmak isteyen üyelerimiz de 31/01/2021 tarihine kadar dilekçe ile müracaat ederek gecikme cezasız olarak borçlarının tamamını ödeyebilirler.

6. Toplam anapara borç tutarları 28 Şubat 2021 tarihine kadar 6 taksitte ödenebilir.

7. Vergi Mükellefiyeti sona erdiği halde Oda borsa kayıtları devam eden üyelerin vergi mükellefiyeti sona erdiği tarihten önceki borçları yapılandırma kapsamında olup, vergi mükellefiyeti sona erdikten sonraki aidat borçlarının asılları ve gecikme cezaları silinecektir.

Bilgilerinize sunulur.

Konya Ereğli Ticaret Borsası Başkanlığı

Ek;YAPILANDIRMA BAŞVURU DİLEKÇESİ

TR / ENG
WhatsApp Şikeyet-Öneri-0 533 079 22 42