EREĞLİMİZDE KADIN GİRİŞİMCİLERİMİZİN BAŞARISI

EREĞLİ TİCARET Borsamız tarafından düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Kursuna katılarak girişimcilik belgesi alan Ayşe Cicim’i kurmuş olduğu işyerinde ziyaret ettik.

Borsamızda düzenlenen kursa katılarak KOSGEB’den aldıkları destekle iş kuran kadın girişimcimiz Ayşe hanım bizimle deneyimlerini paylaştı.

Ereğli de yaşayan Ayşe hanım daha önce yıllarca farklı sektörlerde çalıştı, daha sonra kendi işini kurmaya karar verdi ve Borsamızda düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik kursuna katılarak kişisel bilgilerini daha da geliştirdi. Borsamızda katıldığı kurstan sertifikasını alan Ayşe hanım, KOSGEB’den aldığı destek ile 2016 yılı Şubat ayında sabun dünyası üzerine kurmuş olduğu kendi işyerini açtı.

Yaratıcılığını da kullanarak kendi yaptığı dekoratif sabunları işyerinde satan Ayşe hanım ayrıca sipariş üzerine müşterilerinin özel gün kutlamaları için sabundan yapılmış hediyelikler, sunum ve süsleme ürünlerini de satıyor. Yaptığı işin büyük bir beğeni ve takdir topladığını belirten Ayşe Cicim almış olduğu güzel tepkiler sayesinde ürün yelpazesini de genişleterek cilt bakımı için çeşitli bitki özleriyle hazırlanan doğal sabunlarda satarak müşterilerine hizmet veriyor. Geniş bir müşterisi kitlesi olan ve geri dönüşlerin memnuniyet verici olduğunu söyleyen Ayşe hanım, işlerini özveri ve titizlikle sürdürüyor. Sipariş ve müşterilerinde başarılı bir artış yakalayan kadın girişimcimiz, şimdi işyerini büyütmeyi hedefliyor.

Bu içerik toplam 222 kişi tarafından okunmuş.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), üye firmaların oda ve borsalara haziran ayı sonuna kadar ödemesi gereken aidatları ekim ayına erteledi.​
TOBB’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Birlik, firmaların mağduriyetlerinin önüne geçmek amacıyla bazı kararlar aldı.

Bu kapsamda, üye firmaların oda ve borsalara haziran ayı sonuna kadar ödeyeceği yıllık üyelik ve munzam aidat hiçbir gecikme zammı ve faizi olmaksızın ekim ayına ertelendi.

TR / ENG
WhatsApp Şikeyet-Öneri-0 533 079 22 42