Ereğli Ticaret Borsası - Hoşgeldiniz

Telefon Numaramız : 0332 734 71 41-42-43

BİGG GARAJ 2020/2 TANITIM DUYURUSU

Sayın Üyemiz,

TÜBİTAK 1512 Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı “Teknolojik Ar-Ge ve İnovasyon” içeren projeleri desteklemek adına TÜBİTAK tarafından açılan geri ödemesiz %100 hibe programıdır. Bu programa başvurular TÜBİTAK tarafından belirlenen uygulayıcı kuruluşlar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

 TOBB ETÜ TTO, BİGG GARAJ Programı kapsamında sizlere sağlayacağı İş Planı Yazma Eğitimi, Teknik Eğitimler, Bire bir Mentorluk Desteği vb. tüm hizmetlerimizi ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir.

Yeni dönemde Hacettepe TTM ile TOBB ETÜ TTO ortaklaşa yürüttülen programa başvurarak Teknoloji Tabanlı ve İnovasyon içeren projesini gerçekleştirmek ve 200.000 TL geri ödemesiz %100 hibe ile kendi şirketini kurmak isteyen girişimcilerimiz ile birlikte çalışmak için Başvuru ve Detaylı bilgi için: https://etugarai.org/

Öncelikli Alanlar:

  • Akıllı Ulaşım
  • Enerji ve Temiz Teknolojiler
  • İleri İmalat ve Sanayi 4.0
  • İletişim ve Sayısal Dönüşüm
  • Sağlık ve iyi Yaşam

* Sürdürülebilir tarım ve beslenme

*İş fikrinizin yukarıda yer alan alanlardan birine girmesi seçilme şansını artıracaktır.

BAŞVURU KOŞULLARI

  • Herhangi bir lisans programlarından yıl içerisinde mezun olabilecek durumdaki öğrenci,
  • Yüksek lisans veya doktora öğrencisi
  • Lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini en çok 10 yıl önce almış kişi,

Aşağıda belirtilen şartları taşıması halinde başvurabilecektir.

ü  Daha önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında destek almamış olmak,

ü  Ön başvuru tarihi* itibariyle herhangi bir işletmenin ortalık yapısında yer almamak.

  • Destek oranı 2018 yılında 200.000 TL’ye çıkarılmıştır.

**İş fikrinin Arayüz Kuruluşu tarafından PRODİS üzerinden TÜBİTAK’a sunulduğu tarihi ifade etmektedir.

TOBB ETÜ GARAJ GİRİŞİMCİLİK VE KULUÇKA MERKEZİ İletişim Bilgileri:

Pelin TAŞKIN : 0312 292 46 36 – pelintaskin@etu.edu.tr

Ulaş Kayacan ATEŞ : 0312 292 46 30 – ulaskayacanates@etu.edu.tr

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Bu içerik toplam 1 kişi tarafından okunmuş.

Sayın Üyemiz;

“Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun” 17/11/2020 tarih ve 31307 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Kanun çerçevesinde, Oda ve borsalara aidat borcu olan üyeler, borçlarını gecikme cezasız peşin olarak ödeyebilir veya gecikme cezasız olarak 6 taksitte ödemek üzere yapılandırabilirler. Yasadan faydalanmak isteyen üyelerin 31 Ocak 2021 tarihine kadar Borsamız Muhasebe Müdürlüğüne dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

Diğer Bilgiler:

1. Kanun 31/08/2020 ve daha önceki dönemlere ilişkin vadesi geçmiş aidat borçlarını kapsamaktadır. 2020 yılı aidat borçlarının 1.taksidi de yasa kapsamındadır.

2. Kanun kapsamında taksitlendirilen aidatların 1. taksitleri 28 Şubat 2021 tarihine kadar olmak üzere altı eşit taksitte ödenecektir.

3. Kanun kapsamında yapılandırılan aidatların taksit ödemeleri aylık olarak yapılır ve ödeme süresinde kısmen veya tamamen 1 taksitin ödenmemesi durumunda yapılandırma iptal edilir.

4. Üyelerimizin taksitlendirme imkanından faydalanabilmeleri için 31 Ocak 2021 tarihine kadar Borsamız Muhasebe Birimine kaşe ve imzalı dilekçe ile müracaat etmeleri gerekmektedir. (web sayfamızdan ve Borsamız veznelerinden, matbu dilekçe temin edilebilir.)

5. Peşin ödeme yapmak isteyen üyelerimiz de 31/01/2021 tarihine kadar dilekçe ile müracaat ederek gecikme cezasız olarak borçlarının tamamını ödeyebilirler.

6. Toplam anapara borç tutarları 28 Şubat 2021 tarihine kadar 6 taksitte ödenebilir.

7. Vergi Mükellefiyeti sona erdiği halde Oda borsa kayıtları devam eden üyelerin vergi mükellefiyeti sona erdiği tarihten önceki borçları yapılandırma kapsamında olup, vergi mükellefiyeti sona erdikten sonraki aidat borçlarının asılları ve gecikme cezaları silinecektir.

Bilgilerinize sunulur.

Konya Ereğli Ticaret Borsası Başkanlığı

Ek;YAPILANDIRMA BAŞVURU DİLEKÇESİ

TR / ENG
WhatsApp Şikeyet-Öneri-0 533 079 22 42